Portal_background_image

پانزدهمين جلسه كارگروه تخصصي اموراجتماعي، فرهنگي، سلامت ، زنان و خانواده استان برگزار گرديد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: سلامت محصولات غذایی یک اصل اساسی است که دستگاه های مربوطه باید در این راستا برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

پانزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اموراجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان روز بیست و دوم دیماه سالجاری به ریاست اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و باحضور سجادی مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی و اعضای کارگروه مذکور در محل سالن اجتماعات شبان ساختمان آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار گردید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی اظهار کرد: سلامت محصولات غذایی یک اصل اساسی است که جهادکشاورزی، دانشگاه، کشاورز، مصرف کننده و... در این امر دخیل هستند، اما به سبب عدم وجود همپوشانی گزارشات واصله از دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به آمار مصرف نیترات در برخی محصولات غذایی تصریح کرد: مصرف بیش از حد مجاز نیترات برای انسان ضررهایی به همراه دارد، پس نیاز است سریعا چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شود البته با توجه به تناقض گزارشات جهادکشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص هنوز به قطعیت نمی‌توان بر این موضوع تاکید کرد.

اکرمی با بیان اینکه در شعار دادن موفق هستیم، بیان کرد: فکر نمی کنم در هیچ شهری در کشور همانند اراک که کلانشهر هم نامیده می‌شود بر سر هر کوچه ای یک وانت بار در حال عرضه مواد غذایی و میوه و تره بار باشد. باید ظرف یک ماه آینده تصمیم گیری لازم توسط دستگاه های ذیربط در خصوص کنترل وضعیت این وانت بارها انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: اگر معضلی در جامعه رخ دهد متهم ردیف اول ما مسئولان هستیم، پس به جای اتهام وارد کردن به یکدیگر با هم همکاری داشته باشیم.

اکرمی رسانه ها را نیز در این زمینه مسئول دانست و گفت: رسانه ها باید مطالبه گر مسائل اساسی مردم باشند.

وی در خصوص آمار وقایع حیاتی در استان تصریح کرد: طبق معمول با ارائه برخی آمارهای نگران کننده مسئولان در جلسه ابراز تاسف می‌کنند و پرونده موضوعات تا جلسه بعد خاتمه پیدا می‌کند، این در حالی است که افزایش نرخ طلاق و کاهش نرخ ازدواج و باروری و... موضوعاتی است که به تمام مسئولان ارتباط دارد و نیاز است همه در زمینه رفع این مشکلات اقدام لازم و موثر انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: تحلیل ها باید از معلول محور به علت محور سوق پیدا کند و در راستای ریشه یابی حرکت شود.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها