Portal_background_image

نقش موثر مراكز ديده بان اجتماعي در رفع خلاء رصد تحولات اجتماعي كشور

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: هنوز نتوانسته ایم رصد درستی از تحولات اجتماعی کشور داشته باشیم، بر این اساس مراکز دیده بان اجتماعی می توانند نقش موثری در رصد این تحولات داشته باشند.

 فتح آبادی در مراسم تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری های ایسنا و ایکنا با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد انقلابی در طول چهار دهه پیروزی انقلاب توانسته در عرصه های مختلف گام موثر بردارد، گفت: هدف اصلی این نهاد انقلابی به غیر از کارهای فرهنگی، تامین نیازهای فنی و تخصصی جامعه است، که خوشبختانه توانسته در این راستا اقدامات اساسی داشته باشد. 

 وی با بیان اینکه دو نهاد تاثیرگذار در ذیل فعالیت های جهاد دانشگاهی در حال فعالیت هستند، گفت: به نظر بنده نقش این دو نهاد در توسعه همه جانبه، بویژه توسعه اجتماعی و فرهنگی حائز اهمیت است و نقش و کار ویژه های این دو نهاد نباید نادیده گرفته شود. 

 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ادامه داد: این دو نهاد خبرگزاری ایسنا و ایکنا به عنوان دو خبرگزاری معتبر و مورد اعتماد کشور هستند. این دو خبرگزاری علاوه بر کار تخصصی که انجام می دهند، در عرصه خبر پیشتاز هستند. 

فتح آبادی با اشاره به نقش خبرنگاران ایسنا و ایکنا در توسعه برنامه های حوزه اجتماعی دفتر اجتماعی استانداری مرکزی،گفت: خبرنگاران این دو خبرگزاری به سبب جهت گیری انقلابی و تاثیرگذاری شان، به عنوان شرکای اصلی توسعه اجتماعی در حال انجام وظیفه هستند. 

 وی با اشاره به سیاست ها و اقدامات برنامه عمل و نمایه اجتماعی که توسط دفتر اجتماعی استانداری تدوین شده و در حال اجراست، گفت: امسال با 88 دستگاه اجرایی در خصوص عملیاتی کردن این برنامه ها در استان جلسه گذاشته ‌شد، که جهاد دانشگاهی به عنوان دستگاه کلیدی در محقق شدن این برنامه نقش دارد. 

 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: یکی از اولویت های ما توسعه برنامه ها و اقدامات در سکونتگاه های غیر رسمی استان است، که در توسعه این برنامه ها بیشترین رویکرد و اقدامات به جهاد دانشگاهی و البته خبرگزاری های ایسنا و ایکنا سپرده شده است. 

 وی با اشاره به تاسیس دفتر تسهیل گری اجتماعی در سکونتگاه های غیر رسمی استان های کشور، گفت: در بعضی استان ها این مراکز با محوریت جهاد دانشگاهی شکل گرفته است، که با توجه به رایزنی هایی که در خصوص ایجاد این مراکز در استان شد، قرار شد دو مرکز تسهیل گری در شهرستان های اراک و ساوه ایجاد شود.

 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: هنوز نتوانسته ایم رصد درستی از تحولات اجتماعی کشور داشته باشیم، بر این اساس مراکز دیده بان اجتماعی می توانند نقش موثری در رصد این تحولات داشته باشند. به همین منظور سال گذشته در قالب کار مشترک با جهاد دانشگاهی استان ایجاد مرکز دیده بان اجتماعی در استان را آغاز کردیم که علاوه بر آن به دنبال تاسیس کلینیک خانواده نیز هستیم. دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها