Portal_background_image

نشست هم انديشي استانداري مركزي به مناسبت روز و هفته ملي تشكل ها و مشاركت اجتماعي با سازمانهاي مردم نهاد استان

نشست هم اندیشی استانداری مرکزی به مناسبت روز و هفته ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی با سازمانهای مردم نهاد استان

 این نشست  با حضور استاندار و معاونین، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک، مدیران عامل سمن ها در حوزه های مختلف استان و دیگر مدیران‌ کل و مسئولین مربوطه در سالن همایش ها با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی و از طریق وبینار همزمان در شهرستانها صورت پذیرفت.

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در این نشست گفت: ۴۲۶ تشکل در حوزه‌های مختلف در این استان فعال است که مجوز فعالیت ۷۶ درصد تشکل‌های استان مرکزی از سوی استانداری، ۱۸ درصد اداره کل ورزش و جوانان، ۱۱ درصد بهزیستی و چهار درصد توسط ناجا صادر شده‌ است.

سجادی افزود: ۷۶ درصد سمن‌های استان مرکزی ثبت و بقیه ثبت نشده‌ است که ۷۳ درصد سمن‌های استان مرکزی فعالیت دارند و ۲۳ درصد نیز غیر فعال می‌باشند.

وی خاطر نشان کرد: ۱۵ تشکل استان مرکزی نمایندگی ملی و هفت تشکل نمایندگی استانی داشته و ۴۰ تشکل از سال گذشته تا کنون مجوز فعالیت در این استان دریافت کرده‌اند.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی به روزرسانی بانک اطلاعات سمن‌ها را از برنامه‌های  استانداری این استان عنوان کرد و گفت: ۱۹ تشکل استان به‌ دلیل عدم فعالیت و در راستای به روز آوری اطلاعات سمن‌ها در استان منحل شده‌اند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در جمع بندی پایانی این نشست با سمن های استان مرکزی گفت: ضمن قدردانی از همکاری سازمان های مردم نهاد بلاخص در راستای خدمات مربوط به کنترل کرونا از زمان شیوع این ویروس، سمن ها سازمان های مردم نهادی هستند که پشتوانه مردمی را یدک می کشند و مردم در هر جامعه ای سرمایه هایی تمام نشدنی هستند که این داوطلبان نمایندگان مردم هستند.

اکرمی در آخر افزود: هر مسئول عاقلی باید از استفاده از ظرفیت سمن ها به عنوان یک پتانسیل مهم استقبال کند، مگر می توان از این افراد متخصص و کارآمد در حوزه های مختلف ساده رد شد. و هر کس دست رد به سینه سمن ها بزند باید به دیگر رفتارهای او نیز شک کرد، چرا که هر جا سمن ها ورود کرده اند موفقیت بیشتری حاصل شده است.

 

گالری تصاویردفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها