Portal_background_image

مهارت آموزي كاربري براي بازار در دستور كار فني و حرفه اي است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مهارت آموزی کاربردی و منطبق با نیاز بازار با هدف ایجاد اشتغال و رونق تولید در دستور کار فنی و حرفه ای استان مرکزی است

اکرمی» روز شنبه در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی، افزود: مهارت آموزی بدون پیش بینی نیاز بازار کار اثربخش نیست.

وی اظهار داشت: تمامی آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای علاوه بر کیفیت در ارایه خدمت بایستی منطبق با نیازهای شغلی باشد تا فعالان عرصه تولید و خدمات بتوانند از مهارت ورزان در فعالیت ها استفاده کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بهترین راه ترویج فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای یافتن شغل برای مهارت آموزان دوره‌های آموزشی است.

اکرمی افزود: نگاه جامعه به مهارت آموزی در حوزه فنی و حرفه ای باید تغییر کند و مهارت ورزان و خانواده ها باید با تیزبینی رشته هایی را برگزینند که در بازار کشش شغلی دارد.

وی اظهار داشت: فعالیت‌های آموزشی باید برای ایجاد شغل هدفگذاری شود در غیر این صورت نمی‌توان از نتایج مطلوبی را استخراج کرد.

معاون سیاسی، امینتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بهره گیری از حوزه استارت آپ ها و فراموش نشدن ظرفیت این مجموعه راه برون رفت برخی مشکلات اقتصادی است.

اکرمی افزود: احیای برخی حرف و صنانع که در گذر زمان از رونق افتاده اند در صورت کشش بازار باید در دستور کار آموزش فنی و حرفه‌ای قرار گیرد زیرا مشاغل قدیمی مشتریان خاص خود را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: عملکرد آموزشی فنی و حرفه ای استان پارسال ۱۴۳ درصد بوده که ۴۳ درصد آن در زمینه های صنعتی، دانشگاهی و اداری بوده است.

 شاه محمدی» افزود: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ساعت سال گذشته آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای استان ارایه شده که تعهد آموزشی استان که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده است.

وی اظهار داشت: ۶ هزار و ۷۰۰ نفر با ۱۲ هزار ساعت در طرح مهارت آموزی، آموزش طرح قرارگاه مهارتی برای ۲ هزار و ۵۶۸ سرباز، آموزش ۳۱۵ نفر از بانوان در سکونتگاه‌های غیررسمی اراک، ساوه و محلات از دیگر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در سال گذشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ۳۳ درصد از دوره‌های آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای استان مرکزی، کارودانش است.

شاه محمدی افزود: یکهزار و ۸۰۰ نفر در دوره آموزشی ایمنی و بهداشت استان شرکت کردند که ۸۰۰ نفر جذب بازار کار شدند و یکهزار نفر متقاضی شرکت در این دورهای آموزشی هستند.

فنی و حرفه ای استان مرکزی ۲۱ مرکز آموزش دولتی، ۱۳ مرکز بین کارگاهی، چهار مرکز جوار دانشگاهی، ۱۶۸ کارگاه در روستاها و پادگان ها و ۲۶۸ آموزشگاه آزاد همکار دارد

 

 

 

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها