Portal_background_image

مقابله با خشونت اجتماعي نيازمند همكاري فرابخشي است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: مقابله با آسیب‌های اجتماعی به خصوص خشونت ؛ نیازمند همکاری فرابخشی میان دستگاه‌های مرتبط و استفاده از ظرفیت سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی است

سجادی در جلسه کارگروه فرهنگی،‌اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده که با موضوع خشونت در جامعه در فرمانداری ساوه برگزار شد،‌ افزود: رویکرد غالب در توزیع اعتبارات برای مقابله به خشونت در جامعه بر تقویت سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی استوار است.

وی افزود: در این رابطه اعتبارات ویژه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی کشور که در وزارت کشور ایجاد شده به استان مرکزی تخصیص یافته و پارسال در همین زمینه ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبار استان بود.

به گفته او، از ابتدای امسال تاکنون نیز ۴۰ میلیارد اعتبار برای استان در نظر گرفته شده که از این رقم حدود ۶ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

سجادی با بیان اینکه ساوه و اراک با معضل حاشیه نشینی به صورت حاد درگیر هستند،‌ ایجاد سه دفتر تسهیل‌گری در ساوه برای مناطق حاشیه‌ای را از اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: به زودی برای شهر خنداب نیز یک دفتر تسهیل‌گری ایجاد خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی اظهار داشت: یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار برای مقابله با خشونت‌های اجتماعی به استان مرکزی پرداخت شد که در میان دستگاه‌های مرتبط یا این معضل که از قبل برنامه‌ریزی و راهبرد داشتند، توزیع شد و یکی از شرایط هم همکاری با سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه‌ها است.

به گفته این مسئول،‌ ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز به شهرداری ساوه برای انجام تبلیغات محیطی در مورد کاهش خشونت در جامعه بر روی بدنه اتوبوس‌های درون شهری پرداخت می‌شود که با همکاری دفتر تسهیل‌گری و سمن‌ها باید هزینه شود.

سجادی در مورد اجرای برنامه‌های آموزشی نیز گفت: قراردادی سه جانبه با تخصیص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عتبار میان دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با دانشگاه های آزاد و علوم پزشکی منعقد شده تا آموزش های لازم در مورد خشونت‌های اجتماعی به گروه‌های هدف ارائه شود.

وی اظهار داشت: برای رفع مشکلات حاشیه نشینان شهرهای ساوه و اراک نیز ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و تمرکز اصلی برنامه‌ها نیز بر حوزه فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی و کارآفرینی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: جزیره‌ای عمل کردن دستگاههای مرتبط با حوزه های اجتماعی از مشکلات استان است  و اگر بخواهیم فعالیتی موثر داشته باشیم باید به صورت فرابخشی و با مشارکت دادن سمن‌ها باشد.

سجادی افزود: در استان مرکزی همچنین مجمعی با عنوان «هیات اندیشه ورز» متشکل از جوانان نخبه تشکیل شده که فقط ساوه و زرندیه در آن نماینده ندارند و بزودی با تعیین یک جوان نخبه از این شهرستان‌ها در مورد مشکلات، نقاط قوت و ضعف حوزه جوانان بحث و رایزنی خواهیم کرد تا بتوانیم برنامه هایی راهبردی اجرا کنیم.

وی همچنین اختصاص یکی از بوستان های‌شهری برای فعالیت هنرمندانی که در خیابان به اجرای برنامه‌های خود از قبیل نقاشی،‌ موسیقی و... می پردازند را از برنامه های در دستور کار استان برشمرد و گفت:‌ وزارت کشور موضوع احداث پارک هنرمندان را ابلاغ نموده و قصد داریم در هر شهری، یکی از بوستان‌ها را برای متمرکز کردن فعالیت هنرمندان معرفی کنیم

به گفته سجادی، در سراهای محله ساوه نیز کانکس‌هایی شامل اقلام ورزشی مانند میز پینگ پنگ و... برای مناطق محروم شهری مستقر خواهد شد تا در نوبت صبح  برای دانش آموزان و بعدازظهر برای برای سایر جوانان محله مورد استفاده قرار گیرد.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها