Portal_background_image

مدیرعامل انجمن دیابت استان مرکزی:

انجمن دیابت استان مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد .

مدیرعامل انجمن دیابت استان مرکزی از آغاز به کار این انجمن در این استان خبر داد. علیرضا افتخاری اظهار داشت : فعالیت انجمن دیابت استان مرکزی در سال 86 متوقف  و اخیرا با کسب مجوز فعالیت خود را مجددا آغاز کرده است.وی تصریح کرد: تاکنون 800 نفر از بیماران مبتلا به دیابت در اراک در این انجمن ثبت‌نام کرده‌اند، این در حالی است که در سال 86 بالغ بر 40 هزار نفر در انجمن دیابت ثبت‌نام کرده بودند.

مدیرعامل انجمن دیابت استان مرکزی ادامه داد: پیش‌بینی ‌می‌شود در حال حاضر بین 60 تا 80 هزار نفر بیمار مبتلا به دیابت در اراک وجود داشته باشد.افتخاری افزود: راه‌اندازی انجمن در صورت تامین منابع مالی در شهرهای تفرش، شازند و دلیجان نیز در دستور کار قرار دارد که به محض تأمین منابع مالی شاهد راه‌اندازی انجمن در این شهرها خواهیم بود.وی بیان کرد: متاسفانه دیابت چهارمین عامل مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه است که آموزش و پیشگیری از این بیماری می‌تواند نقش مؤثری در کاهش ابتلاء به این بیماری داشته باشد.

مدیرعامل انجمن دیابت استان مرکزی آموزش، کنترل روزانه، تغذیه صحیح، فعالیت جسمانی و ورزش را از اقدامات موثر در راستای کنترل این بیماری عنوان کرد و ادامه داد: انجمن  دیابت استان مرکزی خدمات متنوعی در بخش ‌های ورزشی، تغذیه،  درمان، آزمایشگاه، رفاهی و گردشگری به بیماران زیر پوشش این انجمن ارائه می‌کند .


دسته بندی

دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها