Portal_background_image

لزوم ادغامِ كارشناسي دانشگاه‌هاي كشور

استاندار مرکزی بیان کرد: اگر بتوانیم درخصوص ادغام دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی کنیم برای آموزش و آینده کشور بسیار موثرتر خواهد بود. تجربه نشان داده که امروز در کشور هر چقدر دانشگاه‌ها ادغام کارشناسی شوند نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی عصر روز گذشته ۹ مردادماه در جلسه مشترک روسای دانشگاه‌های استان با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در خصوص آموزش و پرورش اظهار کرد: ممکن است در استان مرکزی سرانه دانش‌آموزی در نرم کشوری باشد اما حدود ۲ هزار واحد آموزشی وجود دارد که این واحدها اکثرا واحدهای فرسوده هستند و تنها یک‌چهارم واحدها جدید هستند.      
وی افزود: شهرهای اراک و ساوه که حدود ۶۰ درصد جمعیت استان را در بر دارند با مشکلات عدیده‌ای در این خصوص مواجه هستند     .
استاندار مرکزی تصریح کرد: در آموزش و پرورش ۳۵۰۰ نفر کمبود نیرو وجود دارد که رفع این کمبود نیازمند تلاش کمیسیون آموزش در خصوص صدور مجوز بکارگیری نیروهای جدید به ویژه نیروهای بومی است چراکه نیروهای غیربومی پس از گذشت مدتی به شهر خود باز خواهند گشت        .
آقازاده بیان کرد: اگر بتوانیم درخصوص ادغام دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی کنیم برای آموزش و آینده کشور بسیار موثرتر خواهد بود. تجربه نشان داده که امروز در کشور هرچقدر دانشگاه‌ها ادغام کارشناسی شوند نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود. در شأن دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی نیست که فاقد نمازخانه و سالن غذاخوری باشد.
وی ادامه داد: پیشنهادم این است که در جمع‌بندی این جلسه یک مبلغ گلوبال برای استان مرکزی در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

 

 

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها