Portal_background_image

فرهنگ حجاب و عفاف با تقويت باور جامعه اجرايي مي‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: فرهنگ عفاف و حجاب با تقویت باور عمومی جامعه اجرایی می‌شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای تحقق این مهم مشارکت گسترده داشته باشند.

 اکرمی روز دوشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان مرکزی، افزود: شرایط عفاف و حجاب در جامعه چندان قابل قبول نیست که دلایل این مهم باید کارشناسی و فهرست‌بندی شود.  
وی ادامه داد: نسخه‌هایی که تا کنون برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه پیچده شده چندان مطلوب و قابل دفاع نیست و برای اصلاح این شرایط و رسیدن به جامعه‌ای با این فرهنگ مقدس، باید برنامه‌های گارگشا و متناسب با شرایط تدوین و اجرایی شود.    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: مشکل عفاف و حجاب جامعه با صدور بخشنامه و ابلاغ دستورالعمل حل نمی‌شود، بنابراین اعضای ستاد حقوق شهروندی استان باید برای حل این مسئله برنامه ارائه کنند.   
اکرمی اظهار داشت: پوشش و رفتارهای عفیفانه برای هر جامعه‌ای منطبق بر دین و گرایش‌های معنوی مهم است و اگر این مسئله نادیده گرفته شود ، آن جامعه دچار آسیب خواهد شد.         
وی پوشش را مساله‌ای عمیق وهمه جانبه دانست و گفت: این مهم موجب قوام و کارآمدی یک جامعه می‌شود و اگر پوشش در جامعه‌ای مناسب نباشد، حرکت‌ها و کنش‌های اجتماعی دچار اختلال شده و  موجب مشکلات در خانواده می‌شود.    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی همچنین بر ساماندهی میوه فروشان و پرنده فروشان حاشیه پل خیبر و مرکز شهر اراک تاکید کرد.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها