Portal_background_image

طرح پاكسازي كنار جاده هاي استان مركزي به صورت دائمي اجرايي شود

استاندار مرکزی خواستار اجرای طرح پاکسازی کنار جاده های استان مرکزی به صورت دائمی شد

آقازاده استاندارمرکزی  اول مهر ماه در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی اظهار کرد: اگر 36 هزار کارمند داشته باشیم با توجه به وجود 6 هزار فرزند ایتام و محسنین در استان می توان این فرزندان را با کمک یک ششم کارمندان استان پوشش داد.

وی با اشاره به اینکه مردم و کارمندان استان مرکزی فعالند و امیدواریم با قدرت از فرزندان ایتام و محسنین استان حمایت بیشتری داشته باشیم، به اجرای پویش مردم کنار مردم با هدف پاکسازی کنار جاده های استان از زباله نیز اشاره و بیان کرد: در قالب این پویش اقدامات بزرگ و ماندگاری در استان انجام شده است که نشان داد مردم استان مرکزی مردم بافرهنگی هستند و در واقع اقدامی منطبق با فرهنگ محیط زیست به اجرا رسید.

وی تاکید کرد: حتما باید این کار به صورت دائمی در استان نهادینه شود اعتبار آن به هر میزان که باید از محل اعتبارات استان تامین می شود، اما آنچه مهم است این است که باید مردم نیز رعایت کنند، زباله نریزند تا این منظره زشت مجدد در کنار جاده های استان تکرار نشود و می توان هر سه ماه یکبار و یا 6 ماه یکبار طرح را اجرایی کرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مرکزی در این جلسه با اشاره به اینکه کودکان شهروندان آینده ساز به شمار می روند، افزود: کاستی هایی در این حوزه وجود دارد که باید تدبیری در این راستا شود، اراک به عنوان شهر دوستدار کودک انتخاب نشده است و با وجود تلاش های بسیار توسط شهرداری ها در این حوزه در قالب مشخصی موفقیت حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: در زمینه حقوق کودکان هرچقدر دستگاه های اجرایی مانند شهرداری ها کار کنند، کم است و باید فعالیت ها در این بخش را توسعه بخشید.

در این جلسه قنبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی برنامه های هفته کودک مصادف با 16 مهرماه را که شامل اجرای برنامه های قصه گویی توسط قصه گویان بین المللی استان، پخش فیلم و اهدای کتاب توسط کتابخانه سیار، آغاز به کار انجمن عکاسی در دلیجان، آغاز مهرواره دست و لبخندها و مهرواره نیلوفرانه، راه اندازی پویش ماسک زیبای من، گلباران قبور شهدای کودک، استفاده از دیوارهای شهری و دیوارنگاری، معرفی کودکان حاضر در واقعه عاشورا با همکاری صدا و سیما، توزیع اقلام بهداشتی برای کودکان مناطق حاشیه ای و کودکان کار توسط مرکز بهداشت و ... می شود را تشریح کرد.

 

 


دسته بندی

دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها