Portal_background_image

سمن ها موثرترين نوع و قالب براي مشاركت هدفمند هستند

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد موثرترین نوع و قالب برای مشارکت هدفمند هستند، گفت: این مشارکت هدفمند در فرآیند توسعه، برطرف کردن نگرانی در حوزه های اجتماعی و ... نقش دارد .

اکبری در نشست مشترک مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی هئیت های نظارت بر سازمان های مردم نهاد استانداری های سراسر کشور با تاکید بر اینکه دغدغه مشترک تمامی متولیان و سیاستگذاران حوزه اجتماعی باید ارتقای حوزه مشارکت  اجتماعی مردم باشد، گفت: اگر می خواهیم به توسعه پایدار دست پیدا کنیم، باید بر روی مشارکت های اجتماعی مردم کار ویژه شود که اگر این امر محقق شود باعث افزایش رفاه اجتماعی خواهد شد .

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های مردمی در پیشبرد اهداف و توسعه کشور داشته اند. برای محقق شدن این امر قدم های بزرگی می توان برداشت ولی آنچه که باید مد نظر قرار گرفته شود، این است که برای توسعه مشارکت های اجتماعی باید به مقتضیات محلی و مزیت های نسبی توجه شود که سازمان های مردم نهاد به عنوان تسهیل کننده این امر با حضور محلی و استانی خود می توانند کمک شایان ذکری داشته باشند .

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد موثرترین نوع و قالب برای مشارکت هدفمند هستند، گفت: این مشارکت هدفمند در فرآیند توسعه، برطرف کردن نگرانی در حوزه های اجتماعی و ... نقش دارد .

اکبری تصریح کرد: برای اینکه فهم مشترک در اجرای قوانین و مقررات در حوزه مشارکت های اجتماعی صورت بگیرد، امروز این نشست برگزار شد. اگر به این مهم دست پیدا کنیم، اقدامات لازم برای اجرایی شدن آیین نامه مصوب هئیت وزیران در خصوص تشکل های مردم نهاد صورت خواهد گرفت .

وی گفت: یکی دیگر از محورهای نشست بررسی پیش نویس آیین نامه خانه سازمان های مردم نهاد و بررسی نهایی این آیین نامه است که همفکری و آمادگی برای اجرایی کردن توافق نامه و شیوه نامه اجرایی مشارکت سازمان های  مردم نهاد در انجام حقوق شهروندی، بررسی نحوه حضور سازمان های مردم نهاد در  بحران  ها و چگونگی شکل گیری کارگروه های مورد نظر و علاوه بر آن بررسی مشکلات موجود در حوزه سازمان های مردم نهاد در دو حوزه مهم مالیاتی و ثبت با حضور مدیران ارشد کشور از دیگر محورهای این نشست است .

اکبری با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران قرار داریم، گفت: برای تببین مبانی، اهداف و دستاوردهای انقلاب باید اقدامات موثرتر بیش از گذشته صورت گیرد. قرار است از ابتدای مردادماه سال جاری مباحث ترویجی در این حوزه توسط دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی اجرا شود .

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور در پایان با اشاره به اهمیت توجه به امید اجتماعی در جامعه گفت: سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی در افزایش امید اجتماعی نقش موثری دارند و هر چه حضور آنان در جامعه پررنگ تر باشد، قطعا امید اجتماعی در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها