Portal_background_image

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مركزي مديران دستگاه ها برنامه ريزي مبتني بر آمار را مدنظر قرار دهند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مدیران دستگاه ها بایستی برنامه ریزی مبتنی بر آمار و تحلیل آماری را در دستور کار قرار دهند و از این مهم غفلت نشود

فرخی در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان ، اظهار داشت: از مهمترین مباحثی که در برنامه ریزی ها در امور بایستی مورد توجه قرار گیرد، بهره گیری از آمار و همچنین تحلیل آماری در رابطه با موضوع مربوطه است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: چنانچه برنامه ریزی مبتنی بر اطلاع از وضعیت موجود و تحلیل آماری نباشد، نمی تواند مشکلی را رفع کند و یا اثرگذاری مطلوب داشته باشد.

فرخی بیان کرد: در فرآیند جمع آوری آمار و تحلیل های آماری نیز بایستی روش های صحیح مدنظر قرار گیرد تا به تحلیل درستی از شرایط موجود به منظور برنامه ریزی اصولی دست پیدا کنیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خاطرنشان ساخت: تحلیل و آمار و ارزیابی وضعیت، اطلاعات مهمی است که مدیران باید در حوزه خود از آن برخوردار باشند و چنانچه این مهم محقق شود و بر پایه تحلیل درست برنامه ریزی کنیم، قطعا برنامه های اجرایی نیز ثمره مطلوب خواهد داشت.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برخی مباحث حوزه اجتماعی در کشور و استان مرکزی تصریح کرد: یکی از مسائلی که در حوزه اجتماعی هم اکنون با آن روبرو هستیم، موضوع وضعیت جمعیتی کشور و استان است، در این زمینه یکی از دغدغه ها کاهش میزان موالید و دیگری افزایش ناباروری می باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: در استان مرکزی نیز طی سال های اخیر با این دو مساله مواجه شده ایم و به عنوان یک مساله اجتماعی باید به طور علمی به این مشکلات و عوامل بروز آن پرداخته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: 6 درصد جمعیت کشور، بالای ۶۵ سال سن دارند و این نرخ در استان مرکزی ۱۱ درصد است.

وی اظهارداشت: تعداد افراد فوتی در برخی از شهرستان های استان ۲ برابر متوسط کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میزان مرگ و میر در اثر حوادث به ویژه سوانح جاده ای در استان مرکزی همچنان بالا است و شمار افراد فوتی در استان به علت بیماری های قلبی و عروقی نسبت به متوسط کشور پایین تر است.

وی اظهارداشت: ۱۳ درصد علت فوت در استان بیماری سرطان است که از متوسط کشوری بیشتر است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۷۹ میلیارد و ۶۳۳ میلیون ریال در ۶ ماه امسال به این نهاد حمایتی؛ کمک های نقدی و غیر نقدی شده است.

امینی  افزود: خیران همکاری مطلوبی با بهزیستی استان دارند و اکنون ساختمان نیمه کاره شیرخوارگاه اراک با همکاری خیران درحال بازسازی است.

وی اظهارداشت: ۳۴۸ مرکز غیر دولتی شامل مهدکودک، موسسات خدماتی، مرکز اقامتی، توانبخشی و کلینیک ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی استان فعالیت دارند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: 2 هزار و 140 مسکن ویژه معلولان از سال 90 همزمان با آغاز نهضت ساخت مسکن ویژه معلولان در این استان ساخته شده استدفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها