Portal_background_image

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مركزي بر ايجاد مركز ارتباط آموزش و پرورش و دانشگاه ها در اين استان تاكيد كرد و گفت: ايجاد اين مركز از برنامه هاي اولويت دار استانداري اين استان است

فرخی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی افزود: ایجاد مرکز ارتباط آموزش و پرورش با دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی آموزش و پرورش، پارک های علم و فناوری بستر ساز توسعه فرابخشی است

فرخی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی افزود: ایجاد مرکز ارتباط آموزش و پرورش با دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی آموزش و پرورش، پارک های علم و فناوری بستر ساز توسعه فرابخشی است.

وی ادامه داد: نیاز است کارگروهی با حضور دانشگاه اراک، پارک و علم و فناوری، آموزش و پرورش و نماینده استانداری و هیات اندیشه ورز استان مرکزی برای حمایت از مرکز ارتباط آموزش و پرورش و دانشگاه ها ایجاد شود و در مدت 2 تا سه هفته آینده راهکاری عملی برای اجرایی شدن این طرح در استان ارایه دهند.       
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با یادآوری آغاز فعالیت هشتمین دوره ملی مناظره دانشجویی همزمان با سراسر کشور در این استان افزود: آموزش نحوه مناظره و مباحثه در این دوره از مسابقات باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد .       .

وی ادامه داد: نیاز است اطلاع رسانی مناسبی برای حضور دانشجویان دانشگاه های استان در دوره از مسابقات مناظره دانشجویی توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی انجام و سایر دانشگاه ها نیز ظرف مدت یک هفته آینده نماینده خود را برای حضور در این مسابقات معرفی کنند.       
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ایجاد مرکز ارتباط آموزش و پرورش با دانشگاه ها، عمق بخشیدن به رشته های دانشگاهی و تحول در مراکز آموزش عالی در استان و کشور را به همراه دارد.  
مقدسی» افزود: اکنون با وجود فعالیت های علمی و آموزشی در دانشگاه ها بازدهی نیروهای دانش آموخته در این مراکز در جامعه کمرنگ است.     
وی ادامه داد: با ایجاد مراکز ارتباط آموزش و پرورش با دانشگاه ها زمینه خروج دانش آموزان از کلاس درس و ورود آنان به محیط های دیگر و پاسخگویی به سوالات جوانان و نوجوانان فراهم می شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با ایجاد مرکز ارتباط آموزش و پرورش با دانشگاه ها مشاهده اثر بخشی این مرکز در استان و توسعه آن در سایر استان ها و شهرستان های کشور فراهم می شود.  
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز گفت: ثبت نام دانشجویان برای حضور در مسابقات مناظره دانشجویی تا پایان بهمن ماه انجام می شود. 
مسعود شهرجردی» افزود: مرحله استانی و دانشگاهی این دوره از مسابقات پنجم اسفند ماه همزمان با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، مرحله منطقه ای مهرماه و مرحله کشوری این دوره از مسابقات آذرماه سال 98 در یکی از دانشگاه های تهران برگزار می شود.  
وی ادامه داد: رشد و شکوفایی فرهنگ گفت و گو، تقویت روحیه حقیقت طلبی، ایجاد انگیزه در جامعه، افزایش آگاهی عمومی و زمینه سازی برای شکل گیری روحیه خلاق در بین دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها