Portal_background_image

ساماندهي جمع آوري فطريه عامل اعتماد عمومي است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: انسجام بخشی و ساماندهی جمع آوری زکات فطریه روزه موجب افزایش اعتماد عمومی و جلوگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب است.

فتح آبادی مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: زکات فطریه یکی از تکالیف شرعی و واجب دینی است و جمع آوری آن در استان به صورت نظام مند انجام می گیرد.       
وی اظهار داشت: انسجام بخشی در جمع آوری زکات فطریه روزه موجب استقبال بیشتر شهروندان از پرداخت وجوهات شرعی به متولیان امر خواهد شد.           
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: وجوه حاصل از تمامی صندوق های مستقر در مصلی اراک بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان مرکزی 60 به 40 اختصاص می یابد.   
فتح آبادی افزود: صندوق های جمع آوری زکات فطریه از سوی سازمان های مردم نهاد واجد شرایط می بایست دارای نشان و مجوز فعالیت از دبیرخانه شورای زکات استان باشند.
وی اظهار داشت: در روز عید و هنگام جمع آوری فطریه زکات، باید تمامی صندوق ها دارای شناسه، آرم و مهمور به مهر دبیرخانه شورای زکات استان باشند.         
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: مساجدی که قصد جمع آوری زکات فطریه شهروندان را دارند باید با دبیرخانه شورای زکات استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه  هماهنگی های لازم را به عمل آورند.        
فتح آبادی بیان نمود: این تصمیمات به منظور ساماندهی و افزایش اعتماد عمومی، جلوگیری از موازی کاری و نیز پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی در جمع آوری زکات فطریه، توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرماندهی انتظامی، بهزیستی و خانه  سازمان های مردم نهاد اتخاذ شده است.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها