Portal_background_image

خود مراقبتي عاملي مهم در پيشگيري و كنترل آسم

    مدير كل دفتر اموراجتماعي و فرهنگي به نقل از رییس انجمن آسم و آلرژی گفت : آسم رتبه ۲۳ را در کل بیماری‌ها دارد و ۱۵ میلیون نفر را دچار ناتوانی کرده است که با توجه به اينكه هزینه های درمان این بیماری بالا است با پیشگیری از شیوع این بیماری می‌توان از شدت و بار درمانی این بیماری و هزینه‌های حاصل از آن کاست.

مدير كل دفتر اموراجتماعي و فرهنگي به نقل از رییس انجمن آسم و آلرژی فرمودند : آسم رتبه ۲۳ را در کل بیماری‌ها دارد و ۱۵ میلیون نفر را دچار ناتوانی کرده است که با توجه به اينكه هزینه های درمان این بیماری بالا است با پیشگیری از شیوع این بیماری می‌توان از شدت و بار درمانی این بیماری و هزینه‌های حاصل از آن کاست.

فتح آبادي در ادامه افزود: شیوع آسم کودکان در مناطق روستایی 5 درصد، شهرهای کوچک 10درصد و در کلانشهرها به خصوص در تهران بالغ بر 34 درصد است.

در اين راستا ايشان به نقش سازمان هاي مردم نهاد غيردولتي در پيشگيري و آموزش اين بيماري نيز اشاره نموده و اظهار داشتند:در سطح استان مركز انجمن حمايت از بیماران ریه در اراك مشغول فعاليت مي باشد كه ضروري است نسبت به جذب مشاركت مردمي در اين خصوص بستر سازي لازم انجام گردد.

ايشان در پايان بهشعار  روز جهانی آسم "شما می‌توانید بیماری آسم خود را کنترل کنید" اشاره كرده و اظهار اميدواري نمودند كه با برگزاري برنامه هاي آموزشي مي توان آگاهي سطح جامعه را نسبت به خود كنترلي اين بيماري افزايش داد.


دسته بندی

دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها