Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان خمین با حضور سجادی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شدد

جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان به ریاست قمری فرماندار شهرستان خمین و با حضور سجادی مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه ابتدا معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار اظهار داشت : ۱۹ هزار و ۱۱۱ دانش آموز در ۲۸۶ مرکز آموزشی شهرستان با حضور یکهزار و ۱۶۵ معلم در حال تحصیل هستند.

حسن انصاری در ادامه افزود: سه هزار و ۹۴۲ دانشجو در این شهرستان در ۶ مرکز علمی در مقاطع کاردانی تا دکتری تحصیل می کنند.         
وی ادامه داد: ۴۰ سازمان مردم نهاد در موضوع های خیریه سلامت زیست محیطی گردشگری و علمی در خمین فعال است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در برخی ادارات نظیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نبود سالن نمایش ، جایگاه تعزیه خوانی و مرکز فوریت‌های اجتماعی در مناطق کم برخوردار از مشکلات این شهرستان در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

در ادامه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز تشکل‌های مردمی را بهترین نوع مشارکت اجتماعی قانون‌مدار در سطح جامعه دانست و گفت: سازماهای مردم نهاد برای دستگاه های اجرایی راهگشا هستند و تاثیرگذاری برنامه ها با بروی سپاری به این سازمان‌ها در سطح جامعه بیشتر است.

 احمد سجادی در ادامه افزود:  فعالیت های حوزه فرهنگی و اجتماعی  استان براساس هشت محور برنامه ریزی شده است و سازمان‌های مردم نهاد یکی از این محورها است.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی اظهار داشت: در محور فرهنگی و هنری برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای اراک و نشست مولفین استان مرکزی تدارک شده است.

سجادی هدف از برگزاری این نمایشگاه را افزایش سرانه مطالعه و تیراژ کتاب بیان کرد و گفت: برگزاری جشنواره هنرمندان استان در راستای افزایش نشاط اجتماعی  از دیگر برنامه های  محور فرهنگی و هنری است.

وی تصریح کرد:  ۱۲آیین بزرگداشت مفاخر استان با هدف الگوسازی، زنده کردن هویت شهرستانهای استان و انسجام بخشی در جامعه برگزار می شود.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: شاخه توسعه جوامع آموزش و پرورش است و در محور آموزش عمومی ساماندهی فضای فیزیکی بدون استفاده دانشگاه ها به عنوان سرمایه ملی در دستور کار است.

سجادی با بیان اینکه آموزش و پرورش کنکور محوری است، ادامه داد: کتابهای کمک آموزشی هزینه ای است که در شرایط سخت اقتصادی به خانواده ها تحمیل می شود.

وی حقوق شهروندی، نشاط اجتماعی، سازمانهای مردم نهاد و ورزش و جوانان را از دیگر محورهای فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی استان بیان کرد.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: در محور آسیبهای اجتماعی با دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه به منظور برگزاری دوره های آموزشی قبل از ازدواج امضا شده است.

وی طلاق، اعتیاد و کاهش ازدواج را مهمترین آسیبهای اجتماعی دانست و اظهار داشت: استان مرکزی در کاهش ازدواج در جایگاه دوم کشور است. 

وی با بیان اینکه تمام کسانی که قصد ازدواج دارند باید ۶ ساعت دوره آموزشی را سپری کنند، اظهار داشت:: ۲ دفتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه ای شهرهای  اراک و ساوه فعال است و تا پایان سال در خنداب نیز یک دفتر راه اندازی می شود.

سجادی گفت: محور سلامت براساس وضعیت بیمه ها و بازرسی از مراکز درمانی و مطب پزشکان تدوین شده است و تاکنون ۲۹۰ مطب پزشک عمومی و متخصص در اراک مورد بازرسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۸ نشریه در استان مرکزی مجوز فعالیت دارند، ادامه داد: کمتر از ۲۵ درصد از این تعداد فعال هستند و خرید نشریات توسط دستگاه‌هایی که خدمات ارایه می دهند سبب ایجاد پویایی در این نشریات می‌شود.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تاکید کرد: بسیاری از فضاهای فیزیکی نهادهای دولتی در استان بدون استفاده است و از این فضاها می توان برای راه اندازی مراکزی نظیرخانه جوان استفاده کرد

 

 

 

گالری تصاویردفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها