Portal_background_image

تكميل مركز طب سالمندي استان مركزي نيازمند اعتبار 5 ميلياردي/100 مدرسه در حاشيه

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه روند تکمیل، تجیهز و بهره برداری از طرح مرکز طب سالمندی استان به اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان نیاز دارد، گفت: افتتاح این طرح می تواند از تحمیل بسیاری از هزینه های ریالی و روانی به خانواده ها جلوگیری کند

سجادی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان بر لزوم همکاری همه جانبه دستگاه های اداری استان در جهت برگزاری هرچه بهتر برنامه های هفته سالمند تاکید کرد و افزود: تمامی برنامه های هفته سالمند با تولیت اداره کل بهزیستی استان برگزار می شود و تمامی دستگاه های اجرایی استان موظفند تمامی برنامه های خود را زیر نظر بهزیستی و با نظارت دبیرخانه استانداری انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید از هرگونه موازی کاری در روند اجرای برنامه های هفته سالمند جلوگیری شود، گفت: متاسفانه موازی کاری و پراکندگی امور در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بسیار آزارمان می دهند و بر این اساس تمامی برنامه های ارسالی به دبیرخانه استانداری و بهزیستی باید تا پایان هفته جاری و در قالب یک تیم پیشنهادی و تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان ساماندهی شوند تا برنامه ها به نحو احسن و در خور شأن و نام سالمندان برگزار شوند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: مناسبت های تقویم تزئینی نیستند و تمام این برنامه ها باید از یک ماه پیش به طور کامل چکش کاری می شدند و هم اکنون به مرحله اجرا می رسیدند، اما با این حال "ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است" و باید هرچه سریع تر تکلیف این برنامه ها مشخص شود. همچنین تمامی برنامه های ابلاغی به دبیرخانه استانداری باید استان شمول باشند و صرفا به منطقه و شهرستان خاصی اختصاص نداشته باشند.

سجادی با اشاره به اجرای طرح راه اندازی و تجهیز مرکز طب سالمندی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، اضافه کرد: در حال حاضر 2100 متر مربع از یک کلینیک تخصصی در محوطه دانشگاه علوم پزشکی اراک در اختیار این طرح قرار داده شده است که با توجه به حوزه های کاری این مرکز، بهره برداری از این طرح می تواند در زمینه پیشگیری و درمان بیماری ها بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: تاکنون 100 میلیون تومان اعتبار از سوی بنیاد فرزانگان به عنوان یک سمن اجتماعی و 100 میلیون تومان هم با تخصیص صددرصدی از سوی سازمان مدیریت استان به این طرح اختصاص داده شده است که امیدواریم با تکمیل روند بهره برداری از این طرح و انجام برخی از تعمیرات جزئی، سال آینده و در همین زمان در حدود 4 ماه از افتتاح این مرکز درمانی گذشته باشد.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه افتتاح مرکز طب سالمندی استان می تواند از تحمیل بسیاری از هزینه های ریالی و روانی به خانواده ها جلوگیری کند، گفت: در حال حاضر تکمیل، تجهیز و بهره برداری از این طرح به اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان نیاز دارد که امیدواریم با همت خیرین و همکاری شهرداری و شورای شهر این مرکز هرچه سریع در اختیار سالمندان استان قرار داده شود.

وی با بیان اینکه 100 مدرسه استان در نقاط حاشیه ای شهرستان های استان واقع شده اند، افزود: متاسفانه بسیاری از دانش آموزان این مدارس از آسیب های اجتماعی و گاها ناتوانی مالی در رنج هستند که ما سعی داریم با شناسایی منابع مالی مختلف تعدادی اسپانسر برای پوشش این مدارس فراهم کنیم. البته به عنوان یک طرح پیشنهادی هم می توان پوشش هر مدرسه را بر عهده یکی از دستگاه های اجرایی استان قرار داد تا شرایط مناسبی در تمامی حوزه های تغذیه، بهداشت و تهیه البسه برای حدود 40 هزار دانش آموزی که در این نقاط حضور دارند، فراهم شود.

سجادی با اشاره به روند تکمیل و راه اندازی کتابخانه مرکزی شهر اراک، بیان کرد: متاسفانه برخی تصور می کنند تنها دستگاه های سازنده یک طرح مسئولیت اتمام آن را بر عهده دارند، در صورتیکه همگی ما به عنوان متولیان حوزه فرهنگی و اجتماعی جامعه باید با دلسوزی و همت خود برای اتمام هرچه سریع تر این طرح های نیمه تمام استان دست به کار شویم. در حال حاضر علاوه بر بحث کتابخانه مرکزی اراک، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش طرح های نیمه تمامی بسیاری دارند که وظیفه ماست در حد توان خود شرایط لازم را برای اتمام این پروژه های نیمه تمام فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه در بحث کمک رسانی به پروژه های استانی شفافیت لازم وجود ندارد، گفت: ما از دستگاه های اجرایی استان انتظار داریم تا با همت خود دبیرخانه استانداری را در اجرای هرچه بهتر برنامه ها یاری دهند و نقاط ضعف حوزه فرهنگی و اجتماعی استان را بهبود بخشند.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها