Portal_background_image

تعرفه هاي پزشكي در استان مركزي هفته آينده اعلام مي شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تعرفه های پزشکی و حوزه مواد مخدر در این استان ابتدای هفته آینده اعلام می شود

غلامرضا فتح آبادی در نشست شورای مواد مخدر استان مرکزی افزود: تعرفه های پزشکی و مواد مخدر امسال در هیات دولت مصوب شده است و تعرفه های این استان نیز به دلیل برخی مشکلات قیمتی هفته آینده در نشستی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و دستگاه های مربوطه مصوب و ابلاغ می شود.  
وی ادامه داد: در تعرفه های مصوب شده توسط دولت میزان استفاده از مواد شیمیایی از جمله متادون در مراکز نگهداری تعیین شده است که با ابلاغ این تعرفه ها در استان مرکزی بسیاری از مشکلات در این حوزه برطرف می شود.  
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی در پیشگیری از اعتیاد، اجرای طرح خانه و مدرسه در تمامی مدارس کشور و طرح جمع آوری معتادان متجاهر از برنامه های اولویت دار ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال جاری است.
فتح آبادی افزود: رفع مشکلات ماده 16 باید با تلاش اداره کل بهزیستی و حمایت ها دادستان استان مرکزی در سال جاری بررسی و زمینه رفع مشکلات این حوزه فراهم شود.
وی نظارت بر عملکرد فعالیت های کمپ های ترک اعتیاد را از دیگر برنامه های شورای مواد مخدر استان مرکزی در سال جاری بیان کرد و گفت: اکنون مشکلات و چالش های بسیاری در این زمینه در استان وجود دارد باید رفع این مشکلات با بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های تخصصی و مردم فراهم شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی افزود: نیاز است با افزایش هرچه بیشتر ارتباط بین شوراها و کارگروه های ذیربط، شوراها از حالت گزارش دهی مسئولان خارج و به محلی برای تصمیم گیری تبدیل شوند.
فتح ابادی با یادآوری برخی مشکلات در زمینه فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه مقابله با مواد مخدر گفت: تمامی مشکلات حوزه شورای مواد مخدر باید با انجام فعالیت های نحقیقاتی و پژوهشی برطرف شوند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اکنون به دلیل نبود مرکز غربالگری معتادان در شهرستان اراک، غربالگری این افراد توسط پلیس انجام می شود که این مهم روش غیر اصولی و غیر حرفه ای است
«
احمد ملک حسینی» افزود: معتادان باید بعد از جمع آوری توسط پزشک جداسازی و غربالگری شوند تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.   
وی با یادآوری طرح نوروزی جمع آوری معتادان در استان مرکزی ادامه داد: این طرح از 25 اسفند سال گذشته آغاز و تا نهم فروردین ماه امسال ادامه یافت.       
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی خاطر نشان کرد: بر اساس آمار پلیس اجرای این طرح کاهش سرقت های خرد را در استان به همراه داشته است.       
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 11 هزار و 208 معتاد سال گذشته در ارتباط مستقیم با مواد مخدر در این استان دستگیر شدند که تعداد این افراد در سال قبل از آن هفت هزار و 347 نفر بوده است.
سرهنگ «احمدرضا چگنی» افزود: یک هزار و 441 معتاد در طرح نوروزی امسال در استان مرکزی دستگیر شدند که دستگیری 400 نفر این افراد در راستای تبصره 2 ماده 16 بوده است
وی ادامه داد: 43 نفر از معتادان دستگیرشده در راستای تبصره 2 ماده 16 در شهرستان خمین، 50 نفر ساوه، 60 نفر فراهان و 242 نفر شهرستان اراک و پلیس مبارزه با مواد مخدر بوده است.    
سرهنگ چگنی گفت: اکنون 32 مرکز ترک اعتیاد در استان مرکزی وجود دارد که 17 مرکز آنها در اراک قرار دارد و یکی از این مراکز مربوط به بانوان است.       
وی ادامه داد: بهره برداری از مرکز ترک اعتیاد بانوان شهرستان اراک تا کنون آغاز نشده و نیاز است زمینه بهره برداری از آن فراهم شود.     

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها