Portal_background_image

تعدد دستگاه هاي متولي، بزرگترين آسيب در حوزه اجتماعي كشور

استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم وحدت رویه دستگاه ها در حوزه اجتماعی کشور، گفت: تعدد دستگاه های متولی بزرگترین آسیب جدی در حوزه اجتماعی کشور است

سید علی آقازاده در نشست مشترک مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی هئیت های نظارت بر سازمان های مردم نهاد استانداری های سراسر کشور با اشاره به اهمیت نقش این نشست ها در رفع مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور، گفت: آنچه که باید در این نشست ها مدنظر قرار گیرد به جای ارائه گزارش و عملکرد، راهکارهای مناسب و عملیاتی با توجه به برهه ویژه و حساس کشور بیان شود تا در نهایت، خروجی جلسات به راهکارهای موثر برای رفع مشکلات حوزه اجتماعی و فرهنگی کشور ختم شود .

وی ادامه داد: در این همایش ها به جای بیان شعار به کارهای مانده و ضعف ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی پرداخته شود و در سایه هم اندیشی و تبادل نظر و تبادل تجربیات موفق استانی راهکارهای موثر احصا شود .

استاندار مرکزی بررسی، تحلیل و احصای راهکارهای عملیاتی در حوزه اجتماعی و فرهنگی یکی از وظایف مهم وزارت کشور است، گفت: خوشبختانه وزارت کشور در این حوزه توانسته اقدامات موثر صورت دهد. اگر به دنبال تدوین سیاست گذاری ها و مسیرهای مناسب در تمامی حوزه ها از جمله حوزه اجتماعی و فرهنگی هستیم باید تمامی دستگاه ها و همه ما با یکدیگر به وحدت رویه برسیم. 

آقا زاده با اشاره به وظایف مهم مدیران دفاتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی. گفت: متاسفانه در کشور مسئولیت های متنوعی در حوزه اجتماعی و فرهنگی به دستگاه های گوناگون سپرده شده که همین تعدد دستگاه ها باعث موازی کاری و عدم اثر بخشی برنامه ها و اقدامات می شود. یکی از بدترین فعالیت ها در کشور این است که اگر قصوری یا مشکلی در حوزه اجتماعی صورت گیرد، تقصیر را به گردن دستگاه های موازی می گذارند و اگر موفقیت صورت گیرد به نام خودشان ثبت می کنند. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: باید تلاش کرد که دستگاه های اجتماعی و فرهنگی به گونه‌ای هماهنگ شوند، که هر نقطه ضعف و قوتی به حساب تمام مجموعه فعالان فرهنگی و اجتماعی کشور ثبت شود که متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است .

وی با ابراز نگرانی از اینکه کشور در شرایط اجتماعی و فرهنگی ویژه ای قرار دارد، گفت: با توجه به حجم بالای فعالیت های انجام شده در حوزه اجتماعی و فرهنگی، نیازمند توجه بیشتر به اقدامات فوری و ضروری در این حوزه هستیم که انجام این کار دشوار است.  تنها راه موفقیت برای رفع مسائل حوزه اجتماعی و فرهنگی، انسجام و وحدت رویه بین دستگاه ها در مجموعه وزارت کشور و استان ها است .

آقازاده بیان کرد: تنها راه موفقیت انسجام و وحدت رویه بین تمام دستگاه‌ها در مجموعه وزرات کشور و استان‌ها است، تا بتوانیم در مجموعه وزارت کشور که یک نهاد ملی و تصمیم‌گیر است شاهد اتفاقات خوب باشیم .

استاندار مرکزی در پایان به اقدامات موثر دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان اشاره کرد و گفت: یکی از امتیازات مدیران در کسب موفقیت، استمرار مدیریت و توجه به کارهای کارشناسی است، که همین امر باعث ایجاد یک بدنه کارشناسی عمل گرا در حوزه اجتماعی و فرهنگی استانداری شده و استان مرکزی می تواند الگوی سایر استان ها باشد .

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها