Portal_background_image

برگزاري جلسه گارگروه تخصصي اموراجتماعي و فرهنگي استان

استاندار مركزي تاكيد كرد: اعتماد به جوانان از اولويت هاي دولت در پيشبرد امور است/ تلاش در جهت بهبود شاخص نشاط اجتماعي در استان

شصت و نهمین جلسه کارگروه تخصصی اموراجتماعی و فرهنگی استان صبح روز پنجشنبه 23 فروردین ماه سالجاری  با حضور آقازاده استاندار، حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و اعضای کارگروه مذکور برگزار گردید

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سیاست دولت تدبیر و امید از بدو فعالیت به کارگیری جوانان در سازمان ها به عنوان مشاوران جوان بوده است چرا که این قشر پویایی لازم، ایده های نو و خلاق را در برنامه ها وارد می کنند.

وی گفت: به کارگیری 2 هزار مشاور جوان در دستگاه های اجرایی سطح کشور توسط دولت هدفگذاری شده که آهنگ تحقق این مهم کند است و امسال باید با انگیزه و شتاب بیشتری در این راستا گام برداشت.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: پایین بودن نشاط اجتماعی از مشکلاتی است که در این استان وجود دارد و انتظار است که دستگاه های متولی حوزه هنر و اجتماعی در سال جاری برنامه های هدفمند و موثری را در بهبود این شاخص در لایه های مختلف اجتماعی ارائه دهند.

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی باید با الگوی عملیاتی هدفمند بتواند در بازه زمانی مشخصی شاخص های نشاط و سرمایه اجتماعی را بهبود بخشد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: نبود امنیت شغلی و اشتغال از جمله عوامل کاهش نشاط و ایجاد افسردگی در جامعه است و باید با انجام اقدام ها و برنامه ریزی های مناسب زمینه ایجاد اشتغال مناسب و پایدار برای جوانان در جامعه فراهم شود.

آقازاده گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی و شاد در فضاهای عمومی و پارک های استان مرکزی یکی از راهکارهای کوتاه مدت برای افزایش شادی و نشاط در جامعه بوده و می طلبد برگزاری کنسرت موسیقی محلی و مجاز برای کاهش افسردگی و افزایش نشاط در جامعه در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی  و دبیر کارگروه تخصصی اموراجتماعی و فرهنگی استان در این جلسه  اظهار داشت: براساس گزارش جهانی شادی از سوی سازمان ملل در سال 2016 شاخص نشاط عمومی درایران4.7 درصد بوده است.

وی افزود: درراستای بررسی وضعیت نشاط اجتماعی در استان و همین طور در کشور 400 شاخص وضعیت نشاط اجتماعی مورد بررسی قرارگرفت که براساس آن مهم‌ترین دغدغه نگرانی در زندگی، آینده فرزندان و ارزش‌های خانواده، بیکاری، مشکلات اقتصادی، مشکلات مسکن و مسائل بهداشتی درمانی بود.

وی افزود: از جمله راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه می‌توان به به کارگیری تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای، به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های دینی، ملی و قومی ، تقویت معنویت، ترویج ورزش، تشویق فعالیت‌های داوطلبانه، تقویت شایسته‌سالاری، احساس امنیت، ساخت نمادها و فضاهای شهری مناسب و غیره اشاره کرد.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها