Portal_background_image

برگزاري جلسه كارگروه اجتماعي، فرهنگي ، سلامت، زنان و خانواده استان

برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی ، سلامت، زنان و خانواده استان

هشتاد و پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان روز صبح دوشنبه 17 تیرماه سالجاری به ریاست آقای اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و با حضور اعضای کارگروه مذکور در محل سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار گردید.

 در ابتدا فتح آبادی مدیرکل دفتر اموراجتماعی و دبیرکارگروه  مزبور گزارشی از برنامه اقدام مشترک استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی درسال 98 ارایه نمودند.

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با ادغام سه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت زنان و خانواده افزود: تجربه نشان داده آزمون و خطاهای بسیاری برای طرح‌ها و برنامه‌ها اعمال می‌شود تا به بهترین شکل به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی اظهار داشت: ادغام کارگروه‌ها به معنای ضعف نیست بلکه نتیجه نشست‌ها باید خروجی داشته باشد و سایر ستاد، نشست و کارگروه‌ها به حاشیه رانده نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: برنامه ها در بخش های مختلف به تعریف و اقدام مشترک نیاز دارند تا با صرفه جویی در منابع همگرایی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی گفت: نباید جامعه هدف از مسئولان جدا باشد و سمن‌ها نمایندگان جامعه هدف هستند و باید در نشست‌ها حداقل ۲ سمن مرتبط فرهنگی، زنان، سلامت و خانواده حضور داشته باشد.

اکرمی افزود: برنامه و نشست‌های مسئولان باید منجر به دستاورد شود و چه بهتر که یک موضوع به درستی حل شود تا اینکه ۱۰ موضوع مطرح؛ اما بی نتیجه باقی بماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: حضور سمن‌ها نباید در کارگروه‌ها تشریفاتی باشد بلکه باید از ظرفیت آنها در موضوعات اجتماعی استفاده شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در سه ماه اول امسال هیچ اقدام به خودکشی در استان مرکزی به ثبت نرسیده است.

دکتر «محمد جمالیان» افزود: مصرف دخانیات در استان مرکزی در بین سایر استان‌ها بیشتر است و این در حالی است که باید میزان مصرف دخانیات کمتر باشد.

وی اظهار داشت: در افزایش مصرف دخانیات یک دستگاه اجرایی مسئول نیست و نبود مکان تفریحی جذاب برای جوانان می‌تواند یکی از دلایل گرایش جوانان به مصرف مواد دخانی باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برخی بیماری ها در استان در حال شیوع است و نیاز به حضور کارشناسان در نشست تخصصی است تا به موضوع رسیدگی جدی شود.

وی در ادامه اظهار داشت: جامعه شهری نسبت به آموزش بسیار مقاوم است و در بسیج ملی فشار خون همکاران برای سنجش فشار خون با مشکل مواجه شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آسیب‌های اجتماعی به یک شاخص وابسته نیست و نباید از بیان واقعیت ها خودداری کرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: ۴۶ میلیارد ریال کمک های مردمی در بهار امسال، توسط این نهاد حمایتی در استان جمع آوری شده است.

«زهرا امینی» افزود: ارسال چهار کامیون کمک به استان‌های سیل زده خوزستان، گلستان و لرستان از دیگر خدمات مشارکت‌های مردمی استان مرکزی است.

وی اظهار داشت: استان مرکزی با کرمان رتبه برتر در جذب مشارکت را سال گذشته به صورت مشترک کسب کردند.

۳۸۰ سازمان مردم نهاد در بخش های مختلف سلامت، خیریه، فرهنگی، محیط زیست و امور اجتماعی در نقاط مختلف استان مرکزی فعال است

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها