Portal_background_image

ايجاد زيرساخت استقرار اورژانس هوايي درشهرستان‌هاي استان مركزي تكليف است

استاندار مرکزی گفت: ایجاد زیرساخت لازم برای استقرار اورژانس هوایی در تمامی شهرستان‌ها و آماده‌سازی مکان استاندارد فرود بالگرد تا سه ماه آینده تلکیف است

علی آقازاده» روز سه‌شنبه در نشست تخصصی کارگروه اموراجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی، افزود: از تصویب‌نامه ساخت محل فرود بالگرد اورژانس هوایی در تمامی شهرستان‌های استان یک سال می‌گذرد و تاکنون فقط شهرستان تفرش نسبت به جانمایی و ساخت اقدام کرده است.

وی اظهار داشت: فرمانداران استان باید با رعایت ضوابط اجرایی و تایید دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس تا شهریورماه جاری نسبت به جانمایی مکان بالگرد هوایی اقدام کنند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش  گفت: تامین ۱۰ دستگاه موتور مجهز به خدمات فوریت‌های پزشکی برای شهرستان اراک و سه دستگاه برای ساوه با هدف سرعت‌دهی در امدادرسانی باید در برنامه اولویت‌دار مدیریت این شهرها و فرمانداری‌ها قرار گیرد.

آقازاده افزود: قیمت هر دستگاه موتورویژه امداد و فوریت‌های پزشکی ۲۵۰ میلیون ریال است که باید در سایه همراهی و تدبیر دستگاه‌های متولی تامین شود.

وی اظهار داشت: کاهش ۱۰ درصدی تلفات حوادث رانندگی در استان یکی از مصوبات سال گذشته بوده که در سایه تلاش صورت گرفته  و ارزیابی آماری شاخص‌ تلفات این بخش حدود  هشت درصد نسبت به مدت مشابه قبل آن کاهش داشته است.

استاندار مرکزی گفت: تداوم این راهبرد برای کاهش ۱۰ درصد آمار تلفات جاده‌ای امسال نیز ضروری است و نیاز است تمامی دستگاه‌های متولی با راهکارهای اثربخش در تحقق این هدف کمک‌رسان باشند.

آقازاده افزود: پویش کنترل سرعت در استان نیازمند همکاری هدفمند رسانه ها،  دستگاه های اجرایی متولی و سازمان های مردم نهاد است و انتظار می‌رود که این مهم با حداکثر نتایج مطلوب جامه عمل بپوشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  میانگین ماموریت فوریت‌های پزشکی در پایگاه امداد اراک در شبانه روز  ۲۰ مورد است درحالی که استاندارد بآن هشت ماموریت تعیین شده و این مهم بیانگر ان است که شمار مکان‌های امدادی مستقر در این کلانشهر با حجم اتفاقات و حوادث همخوان نیست

دکتر «پریا بهرامی» افزود: شمار الکترو شوک‌های موجود برای جلوگیری از ایست قلبی در استان ناکافی است و تامین هر یک از این تجهیزات ضروری امدادی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال منابع مالی نیاز دارد.

وی اظهار داشت: ساخت و تجهیز سوله بحران از شاخص های اعتبارسنجی دانشگاه های علوم پزشکی است بنابراین لازم است سالنی به وسعت ۲ هزار مترمربع در اراک ساخته و تجهیز شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ساخت سکوی  اورژانس هوایی در صنایع و واحدهای صنعتی استان که یکی از قطب‌های برتر اقتصادی کشور محسوب می‌شود با توجه به ضریب احتمال  حوادث ناشی از کار باید در برنامه باشد.

دکتر بهرامی افزود: سکوی اورزانس هوایی در طرح نوسازی بیمارستان ساخت ولیعصر (عج)  به عنوان مرکز مادر تخصصی درمان استان مرکزی پیش‌بینی نشده و و باید پیش از بهره‌برداری از این طرح مهم درمانی نقیصه مذکور برطرف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بهبود خدمات پیش بیمارستانی و اورژانس برای استان مرکزی که از نظر موقعیت جغرافیایی و سهم اقتصادی شرایط خاص در کشور دارد باید با اولویت دنبال شود و رویکردها برای شاخص‌بندی و نیازهای برجسته باید واقع‌بینانه باشد تا مصوبات روی کاغذ نماند.دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها