Portal_background_image

افزايش تعاملات دانشگاه هاي استان مشكلات آنان را كاهش مي دهد

استاندار استان مرکزی: مبادلات استاد و دانشجو و استفاده دانشگاه ها از امکانات یکدیگر می تواند به تعدیل مشکلات دانشگاه‌های استان کمک کند

آقازاده در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه های استان، گفت: عمده دانشگاه های استان در مسائل اعتباری و مالی دچار مشکل هستند که ما یک مقدار در این زمینه محدودیت داریم.

وی افزود: نیمی از مشکلات مطرح شده در این جلسه بحث های اعتباری بود که مقرر شد در این خصوص نامه‌ای را به رئیس جمهور و معاون اولی ایشان تنظیم کنیم.

آقازاده ادامه داد: حدود 50 درصد دیگر این مشکلات نیز در داخل استان و با یک هماهنگی خوب بین دستگاه‌ها و استانداری قابل حل هستند که برخی از این تعاملات انجام شد.

نماینده عالی دولت در استان مرکزی اشاره ای نیز به نامه سفیر ایران در آلمان به استانداری مرکزی کرد و گفت: این نامه مبنی بر معرفی یکی از دانشگاه‌های آلمان در زمینه آموزش‌های مربوط به کسب و کار و صنعت است که می تواند برای استان ما مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: در این نامه سوابقی از این دانشگاه که در خیلی از نقاط دنیا فعالیت‌های خوبی را انجام داده نیز وجود داشت که این نامه و مفاد آن در این جلسه مطرح شد و مقرر شد که ما در زمینه ارتباط با این دانشگاه و تبادل اعضای هیئت علمی بین این دانشگاه و یکی از دانشگاه‌های استان مرکزی فعالیت‌هایی را انجام دهیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های اروپایی و کشورهای صنعتی مثل آلمان هم در استان بهره ببریم.

آقازاده گریزی نیز به تعداد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی زد و گفت: یکی دیگر از مسائلی که در این جلسه مطرح شد این بود که امسال 230 دانشجوی پزشکی جدید الورود به دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی معرفی و ثبت نام شده‌اند که این یک جهش بسیار بزرگی است و مشکلات زیادی را برای دانشگاه به وجود آورده است.

وی خاطر نشان کرد: در همین جلسه مقرر شد که امکانات و تجهیزاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی وجود دارد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد. دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها