Portal_background_image

آسيب هاي اجتماعي در استان مركزي روند كاهشي دارد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آسیب های اجتماعی در این استان در سال های اخیر روند کاهشی دارد که این مهم نشان از مشارکت موثر دستگاه های اجرایی و آحاد جامعه در راهبردهای اجرایی است.

به گزارش ایرنا، فتح آبادی درجلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی، افزود: بسیاری از جرایمی که در سال‌های گذشته روند افزایشی داشته اکنون به مرحله نزولی رسیده است و حفظشرایط موجود با مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی و برقراری ارتباط نزدیک با آحاد مردم محقق می‌شود.

وی ادامه داد: اگر چه جرایم اجتماعی در استان مرکزی روند کاهشی دارند اما، جرایم مربوط به نهاد خانواده از قبیل کودک آزاری، همسرآزاری و فرار از منزل هنوز مشکل آفرین است و باید برای این مهم تمهیدات کاربردی اندیشیده شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: برنامه‌های اجتماعی این استان در سال جاری با هدف صیانت از نهاد خانواده و کاهش جرایم همراه با نشاط اجتماعی پی گرفته می شود و شرح وظایف تمامی دستگاه‌های اجرایی در این راستا نیز ابلاغ شده است.

فتح آبادی افزود: شاخص‌های سرمایه اجتماعی، مبنای اصلی توسعه اجتماعی است که استان مرکزی در سال ۱۳۹۷ در تمامی شاخص‌ها بهبود چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی و اجتماعی در هفته ازدواج (دهم تا ۱۷ مرداد ماه امسال) این استان برنامه ریزی شده است.

«عابد حقدادی» افزود: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های ازدواج، ایجاد کمپین رسانه‌ای ازدواج برای ترویج ازدواج آگاهانه، بهره گیری از الگوسازی و ظرفیت‌های فرهنگی استان و برگزاری نشست‌های تخصصی با صاحب نظران و استادان دانشگاه، فضاسازی محیطی، تقدیر از زوج‌های جوان موفق، ارایه تسهیلات ویژه به زوج‌های جوان از مهمترین برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در هفته ازدواج است،

وی ادامه داد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در استان مرکزی پارسال متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج بودند که بیش از ۹۵ درصد آنان از این تسهیلات بهره مند شدند.

اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، منکرات و تخلف های اخلاقی و مناطق پرخطر و مولد آسیب پنج سرفصل اولویت دار کشور در مقابله با آسیب ها تعریف شده که در استان مرکزی به موازات سایر مناطق کشور با شکل گیری ستاد فرماندهی اجتماعی - فرهنگی و نهایی شدن سند پیشگیری از آسیب های اجتماعی با جدیت برنامه های بین بخشی وسیعی در راستای مهار آنها در دست انجام است.

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها